YFOL - Youth Fan of LEGO - Na tym blogu znajdziecie klockowe konstrukcje młodzieżowej części fanów klocków lego jak i ich starszych kolegów .
RSS
niedziela, 05 lipca 2009

Jakiś czas temu, niejaki Majek przedstawił swą winietkę w klimatach Star Wars. Widać, że jego nieoficjalny pseudonim, czyli "Mistrz winietek" nie został nadany Mu przypadkowo. Rewelacyjny projekt ściany, świetna dynamika i oddanie walki - naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Podziwiajcie:

Pozdrawiam

16:33, simonstorm
Link Dodaj komentarz »

 

Witam.

Co tydzień, w niedzielę, ogłaszany będzie Moc Tygodnia, wybrany z wszystkich prac Yfoli, opublikowanych w ostatnich 7 dniach.

Mocem tygodnia 29.06.09 - 05.07.09 zostaje "1920s scene" wykonana przez MasterChief1!

 

Drugim miejscem postanowiłem uchonorować równie ładny pojazd kosmiczny "Kotaka", autorstwa Hawk'a!

 

Na najniższym stopniu podium plasuje się niewielka kontstrukcja Sir Nadroja pt. "Enjoy Coca-Cola", którą obejrzeć możemy tu.

Gratulujemy zwycięzcy i wyróżnionym!

 

13:43, simonstorm
Link Dodaj komentarz »

Jak zauważyliście wielu nowych użytkowników na forach , ma problemy z wieloma rzeczami . Postanowiłem więc napisać cykl poradników dla tej części fanów .

 

W pierwszej części opiszemy jak szybko zmniejszyć zdjęcia  i jak założyć, zorganizować i zapełnić galerię Brickshelf.

Zapraszamy do ABC YFOLA

11:11, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lipca 2009

Mikołaj - użytkownik KMFL i LugPol'u zbudował bardzo fajny model Forda Mustanga .

Mi najbardziej podoba się połączenie dachu z maską  - światny pomysł !!!

Wielkim plusem modelu jest także jego wnętrze !!!

09:34, matthew444442
Link Komentarze (1) »
wtorek, 30 czerwca 2009

W tym cyklu pzedstawiać bedziemy mało popularne serie w środowisku AFOL'i i YFOL'i . Są one mało popularne z różnych powodów - niezbyt ciekawa tematyka , idiotyczny dobór części albo poprostu czas emisji serii przypadał na Dark Age dzisiejszych Afoli .

---

SPACE PORT

Seria zostala utworzona w 1999r. jako samodzielna podseria city . Była jednocześcnie ewolucyjnym rozwinięciem serii Launch Command . Obie seria łączyła wspólna tematyka , podobne logo i podobne twarze i torsy astronautów . Tematyką serii były loty kosmiczne - komiks opowiadał także o zniszczeniu kompleksu startowego przez astoroidę . Bardzo charakterystyczną cechą serii byly silniki rakietowe na baterię , które wydawały dzięk podobny startującej rakiecie , i emitowały czerwone światło .

W 1999 roku wyszlo 14 zestawów tej serii choć pamietam ,że jeszcze 2001 roku bez problemu można było kupić zestawy .

Zestawy  tej serii prezentują się następująco (prezentuję najciekawsze):


- 6456 Mission ControlNajwiększy zestaw serii z 478 częściami i 4 minifigami . Zestaw zawierał trzyczęściowy prom kosmiczny , transporter gąsienicowy , wieża startowa i mały budynek kontroli lotu . Zestaw zawierał także niezwykle rzadki tors Astronautki . Sam orbiter był trochę futurystyczny - do zestawu nie dodano rakiet SRB (wspomagających ) i zbiornika ET . Obecnych w poprzednich wersjach legowych promów .  Wadą zestawu była też junioryzacja - silniki to jeden duży batery box ze światłami , wieża startowa była zrobiona ze sporych paneli , a budka obok kompleksu składała się prawie 5 klocków . Lecz zestaw był naprawdę bawialny ( wiem to ze swojego doświadczenia :P )

-6455 Space simulation station

Zestaw składający się 240 cześci i 3 minifigow , przedstawiał budyek szkolenia astronautów  wraz z rakietą testową i wirówką symulującą przeciążenia . Wirówka i budynek wyglądały dobrze ale za to rakieta kuła w oczy . Totalnie na siłe wciśnięta szyba  a ,także kańciaste przejście pomiędzy szybą a śilnikiem . Plusem zestawu jest spora bawialność . Dziecku na pewno spodobała by się wirówka .

 

6454 Countdown corner

Nie mam pojęcia czym zestaw był inspirowany , ale pierwsze co przychodzi mi na myśl to Saturn I - nie wiem czemu , może podobny ostatni sopień , może platforma ???

Zestaw zawierał rakietę z platformą startową i jednego astronautę . Kolejny ( i na szczęście ostatni !! ) raz zastosowano jednoczęściowy silnik - który zupełnie nie pasował do reszty rakiety . 3 niesymetryczne silniki i do tego w kolorze trred . Astronauta musiał przebywać w drugim członie rakiety co ,patrząc na to realistycznie , było nierealne . Platforma to też nic specjalnego - dwie płytki 6x8 w kolorze tan i dwie łapy pająka .

 

6463 Lunar Rover


 

Uznałem tego lazika księżycowego za najcieawszy mały zestaw .  Nazwa sugeruje inspiracje prawdziwym łazikiem księzycowym (LVR) aczkolwiek zestaw nie jest wcale podobny do pojazdu używanego w misjach Apollo .  Koła w zestawie są za masywne a futurystyczne złote coś kłuje w oczy . Chciałem przy tej okazji zwrócić uwagę na baterie słoneczne - pojawiły się w wielu zestawach tej serii - była to najcześciej szybka w kolorze TrBlue z odbaskową naklejką . Tutaj nalepiono naklejkę na czarny ośmiokąt .

 

A tak na koniec postanowiłem powiedzieć więcej na temat wspomnianego już jednoczęściowego silnika . Jest to zespół trzech silników na 2 baterie AA wydający 3 dzwięki - po naciśnięciu odpowiedniego gumowego przycisku usłyszymy , syrenę alarmową , dzięk rakiety i odgłosy robota w polączeniu z odpowiednimi znakami świetlnymi .

 

Seria może nie była najciekawsza , ale można w niej dostrzec sporo plusów . Junioryzacja psuje efekt , jednak bawialność zestawów jest bardzo duża .

 

W przysłym tygodniu omówimy serię  Alha Team .

 

Matthew

 

22:36, matthew444442
Link Dodaj komentarz »

Te dwa zupełnie różne style połączył hobo, któremu jednocześnie udało się storzyć wierną kopię pojazdu z II wojny światowej i wprowadzić nieco przerysowany styl. W tym modelu wzorował się na słynnym niemieckim transporterze opancerzonym. Podobny!

W innej pracy przykład brał z brytyjskiej tankietki Carden Loyd. Sami oceńcie:

Nie mogło zabraknąć także jednego z najpopularniejszych pojazdów. Oto amerykański Jeep Willys w konwencji steampunk! Zwróćcie uwagę na przekombinowany, nieproporcjonalny, lecz uroczy karabin:

Mimo to, buduje w bardzo różnych stylach. W Jego galerii znajdziecie też sporo prac space, customowych figurek i fajnych winietek. Polecam!

 

 

20:38, simonstorm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 czerwca 2009

Czujos z forum KMFL opublikował ostatnio bardzo fajny model Jeepa z okresu II wojny światowej .

W małym modelu można dopatrzeć się wielu ciekawych patentów ( popatrzcie na karabiny !!! ):

Ciekawostką jest także użycie łańcucha jako taśmy do naboji . Brawo !!!

21:37, matthew444442
Link Dodaj komentarz »

Witajcie

Jeden z młodych budowniczych, o nicku Tommy  należących do Flickr'owej grupy "Teen Lego" pokazał, że w temacie pojazdów Tiny Turbos ma co nieco do powiedzenia. TT to małe, czterostudowe samochodziki, które firma lego sprzedaje w charakterystycznych, półokrągłych pudełkach.

Tommy stworzył ciekawy pojazd z NFS Most Wanted, a mianowicie BMW M3 GTR. Prezentuje się on tak:

Tiny Turbos

Ale na tym Jego twórczość się nie kończy. Zrobił także rewelacyjnego Caparo T1, w którym użył uwaga... bananów! Cóż, ma chłopak pomysły. Oto i jego model:

Tiny Turbos

Zbudował naprawdę masę tego typu pojazdów, ze nie sposób pokazać wszystkie. Zapraszam do Jego galerii, a na koniec zbiorowa fotka kolejnych kilku modelików:

Pozdrawiam i do usłyszenia - SimonStorm

 

 

21:18, simonstorm
Link Komentarze (1) »
niedziela, 28 czerwca 2009

MasterChief 1 z grupy Teen Lego na Flickr , opublikował przepiękny model zamku  :

Popatrzcie jaki ładny dach !!!

12:29, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 czerwca 2009

Eswu specjalizujący się w tematyce Star Wars zbudował bardzo ciekawą scenkę . Przedstawiającą walkę Qui-Gona i Obi-Wana z dridami znaną z filmu "Mroczne Widmo".

Polecamy prace Eswu waszej uwadze - jest coraz lepiej !!!

19:45, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21