YFOL - Youth Fan of LEGO - Na tym blogu znajdziecie klockowe konstrukcje młodzieżowej części fanów klocków lego jak i ich starszych kolegów .
RSS
piątek, 30 maja 2008

Druga część wywiadu: 

6.Jakie jest Twoje największe marzenie dotyczące Lego?

Napiszę, co kiedyś powiedział mi mój synek - że chciałby być legowym ludzikiem, żeby móc mieszkać w tych wszystkich domkach, i jeździć pojazdami, które ja bym dla niego budował.

Moje marzenia nie są związane z Lego. Marzę czasem, żeby świat był bardziej normalny, żeby nie stawiał ludziom tylu ograniczeń. Żeby jedni ludzie nie wykorzystywali innych i nie byli zakłamani. Kasa, polityka, administracja, wojny? Może żeby ludzie byli lepsi?

 
7.Masz jakieś inne hobby poza Lego?  

Mmmmm.... Motocykle? Jazda motocyklem to niezwykłe przeżycie, nawet kiedy jadę tylko do pracy i z powrotem. Bardzo lubię wybrać się gdzieś daleko, biorąc ze sobą tylko namiot i śpiwór. Najdalej zaniosło mnie kiedyś do Afryki - do Maroka, gdzie ochrzciłem moją Hondę Shadow imieniem 'Casablanca'.

Lubię też poszaleć w terenie, niestety ostatnio w moim terenowym diable pękł wałek rozrządu.

Do tego kończę budować mojego wymarzonego customa - niebieskiego bobbera z silnikiem od M-72. Już mi został tylko układ wydechowy i kilka drobiazgów i maszyna będzie gotowa do postawienia w salonie pomiędzy kolumnami :)


Oprócz motocyklowych manetek bardzo lubię wziąć do ręki wiosło i wyrzucić z siebie emocje (i pozytywne i negatywne) w formie ostrego metalu. 2 lata temu nagrałem własnymi siłami płytę, a teraz pracuję nad następną.

 

Nieco mniej praktyczny wyraz ma moja miłość do lotnictwa - po zrobieniu w ogólniaku trzeciej klasy pilota szybowcowego nie miałem kasy na dalsze szkolenie i dałem sobie z tym spokój. Zostało budowanie redukcyjnych modeli samolotów, głównie z II wojny, i patrzenie w niebo kiedy coś przelatuje, szczególnie szybowiec nad Bemowem.

 
8.Z jakiego MOC'a jesteś najbardziej zadowolony?

Z maszyny, którą powolutku buduję od paru miesięcy - to dosyć prosta zdalnie sterowana wywrotka na podwoziu gąsienicowym, która już zdążyła dostarczyć sporo zabawy nie tylko mi.

Jakiś miesiąc temu zrobiłem w domu imprezę - wino, panienki, i kiedy ludzie popadali na mordy, skończyły się szaleństwa, jednego kumpla ze swoją dziewczyną położyłem w pokoju mojego syna. Nad ranem obudził się skacowany, dostrzegł na półce tego gąsienicowego potworka i zafascynowany jeździł nim po pokoju, i bawił się, a kobita musiała go na siłę wyciągać z domu :) (Z zawodu mechanik motocyklowy, trzydzieści parę lat :)


9.Jeśli miałeś Dark Age, to jak długi był i czym był spowodowany?

Od końca podstawówki przez jakieś 18 lat. Przyczyna prozaiczna - w pewnym wieku wyrasta się z klocków. Przerzuciłem się na zabawki innego rodzaju. Paradoksalnie właśnie kontakty z innego rodzaju zabaweczkami doprowadziły mnie do ponownego zainteresowania się klockami Lego.


10 . Jaki jest Twój najukochańszy zestaw?

Mój pierwszy, czyli żółty samolocik z 1977 roku - zestaw nr 661. Ostatnio go złożyłem i nawet kupiłem do niego w jednym australijskim sklepie internetowym nowe naklejki!


11. Skąd bierzesz pomysły na coraz nowe MOC'e ?

Trochę z patrzenia na świat, trochę patrząc co budują inni, trochę z głowy, i trochę na zamówienie :)


12.Co sądzisz o Polskich KFOL'ach i YFOL'ach?

Nie wiem kto to jest 'KFOL'... [ Od redakcji: KFOL – Kid fan of Lego]

YFOL to młody, tak? Rozumiem że pytasz o to, co sądzę o ich konstrukcjach? Z tego co widzę w internecie - jest dwóch czy trzech genialnych małolatów, którzy budują wspaniałe rzeczy i zawsze dokładnie oglądam ich nowe produkcje. Większość budowli dorosłych dzieciaków nie dorasta ich konstrukcjom do pięt. Poza tym jest jeszcze kilkuosobowa grupa budowniczych, która wkrótce zapewne też będzie należeć do światowej czołówki.


13 Jeśli oglądasz czasami prace młodszych, spodobały Ci się jakieś?

 Z młodych najlepsze są prace Piotrka Buildera, oraz Makorola. Wśród nich naprawdę trudno znaleźć coś, co byłoby na średnim poziomie, praktycznie wszystkie są zrobione z pomysłem, ciekawe technicznie, i dopracowane estetycznie. Prawie wszystkie rzeczy w Waszych galeriach są wypełnione znakomitymi konstrukcjami, dla przykładu wybiorę kilka, które szczególnie lubię.  

Makorol:

Hot rody, Czerwona wywrotka, Ładowarka , Czarny motocykl z tej scenki:

Piotrek:

Hot rod, Motocykl z koszem Indiany Jones'a, Land Rover, Walka starego Jones'a ze szwabskim mysliwcem :)

Z innej bajki bardzo mi się podobają mikro-konstrukcje Majka:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3074617,  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2976936, http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3022135

Bardzo dziękuję za wywiad!

15:42, makorol
Link Komentarze (3) »

Dzisiaj chcę wam przybliżyć postać znakomitego budowniczego z Warszawy - V1

1.Jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz i ogólnie kilka słów o sobie?

V1, mieszkam w Warszawie. Niezawodowo kocham motocykle i muzykę, zawodowo zajmuję się komputerami - AS/400 i mainframe (na pecetach znam się słabo :), na których chodzą np. banki, ubezpieczalnie, i inne duże przedsiębiorstwa.


2.Jak zaczęła się Twoja przygoda z Lego?

Pierwszy zestaw, jaki dostałem, to 661 - samolot Ryan NYP. Później jeszcze kilka, z których największy był 744, zawierający silniczek, zębatki, i parę części 'technicznych'.

Budowałem z tego przeróżne maszyny prawie do końca podstawówki, kiedy to klocki powędrowały do piwnicy. Później przez wiele lat zajmowałem się różnymi rzeczami, aż wreszcie kilka lat temu zacząłem budować z kilkuletnim synem. Wtedy zaczęło mnie to powoli wciągać na nowo. A przepadłem z kretesem, kiedy zacząłem przeglądać forum Lugpol i Brickshelf.

 


3.Co Twoja rodzina sądzi o Twoim hobby i czy czasami budują coś?(żona, syn/córka itp.)

Kto z rodziny/znajomych wie, że czasem się w to bawię, ten zwykle patrzy z przymrużeniem oka, lecz czasem również z niekłamanym podziwem. Syn, który ma 6 lat, bardzo się cieszy, kiedy buduję coś dla niego, a najlepiej razem z nim. Jego manią są piraci, również z Lego, więc najczęściej budujemy okręty, wyspy, kryjówki pirackie, i różne podobne rzeczy.


4.Jak liczna jest Twoja kolekcja Lego?

Nie zamierzam liczyć :) Kompletnych zestawów mamy pewnie kilkadziesiąt, lecz zazwyczaj kupuję klocki na sztuki (hmmm... no, czasem na dziesiątki lub setki :) i tych jest zdecydowana większość. Kiedy patrzę na historię swoich zamówień na BrickLinku, widzę, że w ten sposób co miesiąc przybywa nam jakieś 800-1000 klocków, i to wystarcza żeby się popukać w czoło.


5.Osiągnąłeś już jakiś sukces/sukcesy związane z Lego?

Myślę że do takich mogę zaliczyć zwycięstwo 'Wieży Braci' w kategorii 'Miscellaneous' w piątym konkursie Colossal Castle Contest, w 2007 roku. Również została ona wybrana pracą roku 2007 na forum Lugpol. Dwie moje konstrukcje zostały wybrane jako praca miesiąca na Lugpolu,  kilka pierwszych miejsc w plebiscycie 'Złote Study' organizowanym przez blog e-klocki.com, i drugie miejsce w konkursie 'Vignette Storytelling Contest' zorganizowanym w tym roku na forum Classic-Castle.


Ciąg dalszy nastąpi....
15:39, makorol
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 maja 2008

Z przyjemnością informuje , że  laureatami konkursu są :

http://www.maj.com/gallery/pitrek02/HotRodS/chewbacca.jpg

http://www.maj.com/gallery/pitrek02/HotRodS/2_miejsce.jpg

Jako członek komisjii musze przyznać  , że poziom był wysoki i trudno było wybrać zwyciężce !!! 

21:12, matthew444442
Link Komentarze (1) »
piątek, 23 maja 2008

Jerac kontynułuje  swoją flote . Teraz przepiękny okręt jest pomarańczowo- biały .

http://www.brickshelf.com/gallery/Jerrec/Muisek/mu001.jpg

Ta folta nie ma sobie równych .... 

11:05, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 maja 2008

Nico71 to afol z Francji, który wg. mnie staje się jednym z najlepszych budowniczych Technic. Buduje świetne pojazdy napakowane funkcjami, a do tego calkiem ładnie wyglądające. MOCe buduje głównie z liftarmów i bardzo dobrze mu to wychodzi.

Nico jest również moderatorem forum SeTechnic i autorem bloga, na którym pokazuje i opisuje swoje MOCe (niestety tylko po francusku).

Przyjrzyjmy się teraz kilku jego pracom:

  • W pełni zdalnie sterowana cięzarówka z pneumatycznym ramieniem:

  • Sdalnie sterowana koparka wzorowana na Komatsu PC3000:

  • Układarka rur zbudowana wyłącznie z części z zestawu 8275. Do tego kompletna instrukcja:

Pozostałe modele Nico71 możecie zobaczyć w jego galerii

21:05, makorol
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 maja 2008

Wszyscy zachwycamy się pracami zagranicznych AFOLi a także naszymi starszymi kolegami po fachu, z LugPolu . Tymczasem na forum KMFL znajduje się wiele talentów !!! Weźmy takiego Teleranka który wybudował fantastyczną scenkę mającą w sobie poważne przesłanie co się rzadko zdarza !!! Dobra dosyć tego przynudzania oto praca:

MOC

Galeria 

14:12, adi_kmfl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 maja 2008

Od 10 do 18 Maja można głosowac na nowy zestaw Lego Star Wars, który Lego ma wyprodukowac w 2009 roku. Niestety zestaw będzie dostępny tylko w sklepach Toys”R”Us.

Zapraszam do GŁOSOWANIA

Notka trochę spóźniona, ale kto nie zagłosował może jeszcze to zrobic.

20:17, aragorn94
Link Dodaj komentarz »

Na Forum Eurobricks niedawno pojawiło się zdjęcie minifigów ze Star Wars: Clone Wars. Pierwszy raz patrząc na zdjęcie odrazu rzucił mi się w oczy Obi-Wan Kenobi, który przynajmniej mi, przypomina Kyle Katarna, z gry Jedi Outcast. Mogę się mylic, bo gry nie widziałem ładnych pare lat...Zaś trzeci minifig od prawej kojarzy mi się z grą Jedi Knight Jedi Academy, jestem tego pewny, że postac tej samej rasy była do wyboru.

Co do samego wyglądu minifigów raczej wszystkie mi się jako tako(za serią Clone Wars nie przepadam...) podobają, z wyjątkiem...włosów Obi-Wana. Wyglądają jak zrobione z jakiejś plasteliny/modeliny czy może z masy modelarskiej(Green Stuff, Poxilina itp.) i niestarannie pomalowane. Zobaczcie sami, i napiszcie w komentarzach co o nich sądzicie.

 

 

 

 

19:54, aragorn94
Link Komentarze (1) »
czwartek, 15 maja 2008
Na Brickshelfie, już dośc dawno, znalazłem bardzo ciekawą galerię. Znajdowały się w niej różorakie orginalne żagle z Lego. Dla próby wydrukowałem i jestem bardzo zadowolony z efektu. Jedynym problemem jest drukowanie żagli z dwóch stron.

Oto galeria, zdjęcia niestety są za duże, żeby wstawic na bloga:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=125911
18:16, aragorn94
Link Dodaj komentarz »

Niedawno jeden z użytkowników LugPolu, a mianowicie dzulian zbudował bardzo ciekawy MOC, którym jest Awaria w Kotłowni, zbudowana na potrzeby Klocki Zdroju.

 

 

17:52, aragorn94
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2