YFOL - Youth Fan of LEGO - Na tym blogu znajdziecie klockowe konstrukcje młodzieżowej części fanów klocków lego jak i ich starszych kolegów .
RSS
niedziela, 16 sierpnia 2009

Chciałbym ogłosić , że będzie (bynajmiej z mojej strony) nowych notek , przez dwa najlbiższe tygodnie . Wyjeżdzam i nie będę miał dostępu do internetu .

 

Matthew

15:29, matthew444442
Link Komentarze (29) »
wtorek, 11 sierpnia 2009

Z powodu wakacji zamiast tradycyjnego rankingu, kilka prac yfoli, które w ostatnim czasie się pojawiły.

Na początek ładna dioramka "appiusa95" o ciekawym tytule "Panzerschreck!", która przedstawia... a z resztą sami zobaczcie:

 

"KryptonHeidt" pokazał natomiast, że z części Bionicle też można coś ciekawego skonstruować. Oto "Silver Anger":

 

"Micah G." zaprezentował natomiast niewykle klimatyczną pracę pod tytułem... ee... bez tytułu.

 

10:10, simonstorm
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Bardzo przepraszam za chwilowy przestój w notkach spowodowany moim wyjazdem . Niestety nie miałem dostępu do internetu , dlatego nie mogłem umieścić nowych notek . Postaramy się nadrobić "Zapomniane serie... " na przestrzeni najbliższych tygodni .

 

09:35, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lipca 2009

Dziś chcę wam zaprezentować nowy MOC makorola, Volvo F16 Cherry Picker, czyli po prostu zwyżkę. Model jak na swoją skale jest napakowany mechaniką. Są w nim:PF M do napędu (przez nowy pilot), PF M do skrętu, PF M do napędu kompresora ,PF M do obrotnicy, 8735 do podpór przez switch, jeden komplet swiatel, 3 silowniki pneumatyczne i wygląda super!

volvo

volvo

GALERIA

i FILM

12:05, legomak
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 lipca 2009
Remyth zbudował ostatnio świetny zamek . W pracy jest wiele "smaczków" - popatrzcie na zdobienia bramy , drzewa lub most !!!

17:16, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2009

RES-Q

Seria RES-Q pojawiła się na sklepowych półkach w pierwszej połowie 1998 roku . Zaprojektowano i wydano 14 zestawów . Seria obejmowała tematykę ratunkową – zawierała helikoptery ratunkowe , tratwy i samochodziki pełne ratunkowego sprzętu . Nigdy nie określono „fabuły” serii , ale w katalogach na Europę zachodnią i wschodnią opublikowano świetny obrazek , przedstawiający dzielnych ratowników pomagających ofiarom zawalenia mostu . Grafikę prezentuje poniżej :

 

Seria RES-Q choć bardzo zjunioryzowana , podoba się w dzisiejszym środowisku AFOL'i iYFOL'i.

Zestawy , jak na standard końca lat 90'trych , zawierają mało części ,a pozwalają na budowę sporych modeli. Tematykę serii prezentował także komiks w „Wyścigu przygód”(Nr. 20 „Katastrofa satelity”)

 

Najciekawsze zestawy:

6479: Emergency Response Center

Liczba części: 420

Minifigi:5

Rok wydania: 1998

Odczucia : Standardowy zestaw z lat 90'tych – budynek bez tylnej ściany i zbudowany z dużych paneli . Zestaw zawiera wszystkie możliwe środki transportu – w zestawie można było znaleźć ciężarówkę , helikopter i łódkę . Bardzo ciekawym pomysłem było zastosowanie skrzydeł wahadłowca jako elementu pomostu portowego . Warto wspomnieć ,że maska samochodu pochodzi z serii trains . Zestaw bardzo bawialny – chłopcy lubią wszelkiego rodzaju pojazdy , a mamy ich tutaj aż 5 .

 

6473: RES-Q Cruiser

Liczba części: 283

Minifigi:3

Rok wydania: 1998

Odczucia : Bardzo fajny i nie jedyny poduszkowiec wyprodukowany przez duńską firmę . Prócz poduszkowca zestaw zawiera jakiś niezidentyfikowany pojazd kołowy . Poduszkowiec prócz poduszki i śmigieł , składa się z dwóch oddzielnych kabin sterowniczych i ładowni . Dzięki Bogu ,poduszka nie jest pojedynczym elementem . Z czego widzę samochodzikiem można wjechać do ładowni – dobrym pomysłem było zastosowanie dwóch szybek starego typu jako rampy .

 

6462: Aerial Recovery

Liczba części: 201

Minifigi: 3

Rok wydania:1998

Odczucia : Duży śmigłowiec ratowniczy z pontonem i motocyklem . Dużym minusem pojazdu głównego są za krótkie śmigła – jak na duży śmigłowiec stanowczo za małe . Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch szybek – czyni to model bardziej uniwersalnym i umożliwia zbudowanie wielu modeli alternatywnych .

 

6451: River Response


 

Liczba części: 145

Minifigi: 3

Rok wydania: 1998

Odczucia : Zestaw zawiera dwukadłubowiec , ponton i malutki samochodzik . Łódka składa się kilkunastu prostych elementów. Dwukadłubowiec ma specjalną bramkę umożliwiającą wjazd samochodzika na pokład . Ponton i 4-kołowiec to nic specjalnego – składają się tylko z paru części.

6415: RES-Q Jet SkiLiczba części: 17

Minifigi: 1

Rok wydania: 1998

Odczucia :Odpowiednik dzisiejszych impulsów i członek ówczesnej serii minizestawów . Zestaw stworzony pod 3 numerami , przedstawia malutki skuterek wodny wraz z kierowcą – ratownikiem .

Zawiera jedynie 17 części – dlatego też model jest prosty jak drut .

 

________

W następnym odcinku przedstawimy wam serię Arctic

17:33, matthew444442
Link Komentarze (2) »
niedziela, 12 lipca 2009

Pora na kolejne zestawienie trzech najlepszych prac yfoli, z tego tygodnia.

Bez zbędnego gadania, ogłaszam, że pierwsze miejsce zajmuje "sam(us)", ze swą niezwykłą dioramą zatytułowaną "Rumble at the docks - Man the Harpoons". Gratulujemy.

Drugim miejscem cieszyć się może niejaki "Phong Chang." i jego niezwykle skomplikowany, ale i fantastyczny robot "Guyver Z Gigantic".

Zdobywca trzeciego miejsca to ciekawy pojazd w konwencji Power Miners "PM- 18 Fiddler Under the FloorBoards 1", autorstwa "ptroll".

Gratulacje dla zwycięzcy i wyrożnionych!

20:24, simonstorm
Link Dodaj komentarz »

Crimson Wolf zbudował przepiękne  miasto w tematyce steampunk . Najciekawszym elementem dioramy są powietrzne wyspy - z bardzo dobrze ukształtowaną skałą . Na waszą uwagę zasługują także steampunkowe samolociki .


11:18, matthew444442
Link Komentarze (1) »
sobota, 11 lipca 2009

Słowem wstępu : Postanowiłem , że w wakacje , publikował będę publikował jedną taką notkę na tydzień . W czasie roku szkolnego prawdopodobnie będzie jedna na dwa tygodnie – no chyba , że będę miał więcej czasu . Chciałem także podziękować Filozofowi – za propozycję uporządkowania trochę opisu zestawów .

---

ALPHA TEAM

Seria „Alpha Team” pojawiła się na rynku w 2001 roku. Tematyką serii była walka zespołu agentów z złym Ogelem i armią jego nieumarłych. Każda postać miała swoje imię- Dash , Radia , Rex , Cam , Crunch i Chabge . Po „ciemnej stronie mocy stał Ogel (ciekawostka : Ogel czytane wspak daje LEGO ) .

 

Tematyka była bardzo atrakcyjna dla małych chłopców w wieku 7-8 lat – helikoptery , samochody , wyrzutnie rakiet – cały sprzęt służył do ratowania świata .

 

Podczas 4 letniej kariery serii , wypuszczono na rynek dwie podserie – Mission Deep Sea i Arctic W jednej występowały łodzie podwodne i nurkowie w drugiej skutery śnieżne i pojazdy kołowe . Warto wspomnieć , że każda podseria miała charakterystyczny kolor – w pierwszej był to czarny , w drugiej żółty a w trzeciej piaskowo-niebieski (sandblue).

Wypuszczono na rynek 32 zestawy .

Poniżej przedstawiam zestawy tej serii ( po 3 z każdej podserii).:

 

Alpha Team Classic


6776: Ogel Control Center


 

Liczba części: 411

Minifigi: 3

Rok wydania: 2001

Odczucia : Największy zestaw podserii pierwszej . Zawierał Oglela i dwóch nieumarłych . Model podstawowy to baza Ogela i wahadłowiec (?) . Baza była umieszczona na wypukłej płytce i zawierała charakterystyczną czaszkę – jest prawie identyczna z tą z serii Pirates . Samoloto-prom ( nie mam najmniejszego pojęcia jak to nazwać ) jest futurystyczny do kwadratu . Pod względem układu kabiny ,ładowni i silników sugeruje inspirację promem kosmicznym.

 

6775: Alpha Team Bomb Squad


Liczba części: 190

Minifigi: 2

Rok wydania : 2001

Odczucia: Zestaw zawierał wyrzutnie rakiet i statyw do treningu celowania . Wyrzutnia była w pełni bawialna – można było strzelać z wyrzutni w stronę złych żołnierzy Ogela . Bawialność w mojej ocenie była całkiem spora – dzieciakom na pewno podobała się wyrzutnia rakiet i pole do celowania .

6772: Alpha Team CruiserLiczba części: 56

Minifigi: 1

Rok wydania : 2001

Odczucia: Zestaw przedstawia futurystyczny stateczek z silnikami odrzutowymi . Zawiera niecałe 60 części , a model wcale nie jest taki mały. Łódka nie grzeszy pięknem ale dobór części jest bardzo dobry – zawiera dwa czarne silniki , skrzydełka i kilka skosów .

Mission Deep Sea

 

4795: Ogel Underwater Base and AT Sub


Liczba części: 471

Minifigi: 4

Rok wydania : 2002

Odczucia: Kolejna ( i nie ostatnia ) baza złego Ogela . Znowu posiada wielką czaszkę i dwóch nieumarłych ( tylko teraz zamienili czapeczki na hermetyczne hełmy ) . Do zestawu dorzucono mały skuter wodny drużyny Alpha . Plusem bazy jest jej kształt – przybiera postać dysku opartego na 12 filarach . Jedynym minusem (wg mnie) było wykorzystanie foliowych płatów zamiast jakiś innych elementów .

4794: Alpha Team Command Patrol


Liczba części: 188

Minifigi: 2

Rok wydania : 2002

Odczucia: Spora łódź podwodna , z przeszkloną kabiną załogi . Nie wiem czy jest podobna do prawdziwych łodzi tego typu – choć przypuszczam , że na sporej głębokości ciśnienie zgniotło by łódź jak puszkę . Bardzo nie podobają mi się dziury w kabinie głównej i jednoczęściowe łapy łodzi .

Plusem jest przynajmniej realny napęd – z dużą ilością śrub .

 

4800: AT Jet Sub
Liczba części: 21

Minifigi: 1

Rok wydania :2002

Odczucia: Odpowiednik dzisiejszych Impulsów . Zawiera jedynie 21 części które składają się na mały skuterek wodny i jednego nurka uzbrojonego w kuszę wodną . Mały zestaw za odpowiednią cenę .

Arcit

 

4748: Ogel's Mountain Fortress


Liczba części: 431

Minifigi: 5

Rok wydania :2004

Odczucia: Ostatnia już siedziba Ogela i jego dwóch szkieletów , z dużą czaszką – tu projektanci nie wykazali się żadną inwencją po prostu dali wypukłą płytkę i zabudowali czaszką . Ciekawą sprawą jest zwiększenie armii atakujących ( od żadnego członka At , przez 1 w 2 bazie do 2 w 3)

 

4746-1: Mobile Command Center


Liczba części: 420

Minifigi: 5

Rok wydania :2004

Odczucia: Jeden z najbrzydszych modeli AT . Model podstawowy to wielgachna ciężarówka z otwieraną paką , pod którą można było znaleźć mobilne centrum dowodzenia . Składała się ona z kilku wielgachnych klocków . Plusem modelu była też duża bawialność – bardzo ciekawą możliwością było otwarcie paki i zabawa w wysyłanie rozkazów . Fajna była też możliwość wystrzelenia pocisków – ale za to wrażenia estetyczne związane z zamontowaniem działa były , łagodnie mówiąc – marne .

 

 

4742-1: Chill Speeder


Liczba części: 57

Minifigi: 1

Rok wydania :2004

Odczucia: Jedyny zestaw AT który posiadam . Był jednym z najładniejszych modeli serii . Dużym plusem było zastosowanie dużej ilości ( na tak małą liczbę części) w miarę jednolitych kolorystycznie klocków . Jak do każdego zestawu „ Arcticów” dorzucono czerwoną lupę i białą główkę w kuli czarownicy – pod czerwoną lupą główka zmieniała kolor .

To tyle na dzisiaj . Już w przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o serii „ResQ”

22:19, matthew444442
Link Komentarze (1) »
czwartek, 09 lipca 2009

Filozof z forum Lugpol i KMFL zbudował bardzo ciekawą prace w tematyce Space . Przedstawia ona piracki Hangar w którym ląduje myśliwiec  "L-wing" . Sam myśliwiec jest bardzo ciekawy - posiada zmyślnie zbudowany silnik i świetny napis na skrzydle . Plusem scenki jest też  taśmociąg i działająca suwnica  .

14:01, matthew444442
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21