YFOL - Youth Fan of LEGO - Na tym blogu znajdziecie klockowe konstrukcje młodzieżowej części fanów klocków lego jak i ich starszych kolegów .
Blog > Komentarze do wpisu

Zapomniane serie... - część trzecia

RES-Q

Seria RES-Q pojawiła się na sklepowych półkach w pierwszej połowie 1998 roku . Zaprojektowano i wydano 14 zestawów . Seria obejmowała tematykę ratunkową – zawierała helikoptery ratunkowe , tratwy i samochodziki pełne ratunkowego sprzętu . Nigdy nie określono „fabuły” serii , ale w katalogach na Europę zachodnią i wschodnią opublikowano świetny obrazek , przedstawiający dzielnych ratowników pomagających ofiarom zawalenia mostu . Grafikę prezentuje poniżej :

 

Seria RES-Q choć bardzo zjunioryzowana , podoba się w dzisiejszym środowisku AFOL'i iYFOL'i.

Zestawy , jak na standard końca lat 90'trych , zawierają mało części ,a pozwalają na budowę sporych modeli. Tematykę serii prezentował także komiks w „Wyścigu przygód”(Nr. 20 „Katastrofa satelity”)

 

Najciekawsze zestawy:

6479: Emergency Response Center

Liczba części: 420

Minifigi:5

Rok wydania: 1998

Odczucia : Standardowy zestaw z lat 90'tych – budynek bez tylnej ściany i zbudowany z dużych paneli . Zestaw zawiera wszystkie możliwe środki transportu – w zestawie można było znaleźć ciężarówkę , helikopter i łódkę . Bardzo ciekawym pomysłem było zastosowanie skrzydeł wahadłowca jako elementu pomostu portowego . Warto wspomnieć ,że maska samochodu pochodzi z serii trains . Zestaw bardzo bawialny – chłopcy lubią wszelkiego rodzaju pojazdy , a mamy ich tutaj aż 5 .

 

6473: RES-Q Cruiser

Liczba części: 283

Minifigi:3

Rok wydania: 1998

Odczucia : Bardzo fajny i nie jedyny poduszkowiec wyprodukowany przez duńską firmę . Prócz poduszkowca zestaw zawiera jakiś niezidentyfikowany pojazd kołowy . Poduszkowiec prócz poduszki i śmigieł , składa się z dwóch oddzielnych kabin sterowniczych i ładowni . Dzięki Bogu ,poduszka nie jest pojedynczym elementem . Z czego widzę samochodzikiem można wjechać do ładowni – dobrym pomysłem było zastosowanie dwóch szybek starego typu jako rampy .

 

6462: Aerial Recovery

Liczba części: 201

Minifigi: 3

Rok wydania:1998

Odczucia : Duży śmigłowiec ratowniczy z pontonem i motocyklem . Dużym minusem pojazdu głównego są za krótkie śmigła – jak na duży śmigłowiec stanowczo za małe . Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch szybek – czyni to model bardziej uniwersalnym i umożliwia zbudowanie wielu modeli alternatywnych .

 

6451: River Response


 

Liczba części: 145

Minifigi: 3

Rok wydania: 1998

Odczucia : Zestaw zawiera dwukadłubowiec , ponton i malutki samochodzik . Łódka składa się kilkunastu prostych elementów. Dwukadłubowiec ma specjalną bramkę umożliwiającą wjazd samochodzika na pokład . Ponton i 4-kołowiec to nic specjalnego – składają się tylko z paru części.

6415: RES-Q Jet SkiLiczba części: 17

Minifigi: 1

Rok wydania: 1998

Odczucia :Odpowiednik dzisiejszych impulsów i członek ówczesnej serii minizestawów . Zestaw stworzony pod 3 numerami , przedstawia malutki skuterek wodny wraz z kierowcą – ratownikiem .

Zawiera jedynie 17 części – dlatego też model jest prosty jak drut .

 

________

W następnym odcinku przedstawimy wam serię Arctic

środa, 15 lipca 2009, matthew444442

Polecane wpisy

  • Ogłoszenie

    Chciałbym ogłosić , że będzie (bynajmiej z mojej strony) nowych notek , przez dwa najlbiższe tygodnie . Wyjeżdzam i nie będę miał dostępu do internetu . Matthe

  • Prac ciekawych garstka

    Z powodu wakacji zamiast tradycyjnego rankingu, kilka prac yfoli, które w ostatnim czasie się pojawiły. Na początek ładna dioramka "appiusa95" o ciekawym tytule

  • Kilka słów wyjaśnień...

    Bardzo przepraszam za chwilowy przestój w notkach spowodowany moim wyjazdem . Niestety nie miałem dostępu do internetu , dlatego nie mogłem umieścić nowych note

Komentarze
Gość: Ej, *.chello.pl
2009/07/15 17:59:58
Ten poduszkowiec nie jest sam, daaaawno temu Lego zrobiło inny poduszkowiec, nie pamiętam nazwy serii, ale raczej z tych starych "mtpodobnych".
-
Gość: LL, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/07/20 22:10:12
hmm, dwukadłubowiec :)