YFOL - Youth Fan of LEGO - Na tym blogu znajdziecie klockowe konstrukcje młodzieżowej części fanów klocków lego jak i ich starszych kolegów .
Blog > Komentarze do wpisu

Zapomniane serie... - część druga

Słowem wstępu : Postanowiłem , że w wakacje , publikował będę publikował jedną taką notkę na tydzień . W czasie roku szkolnego prawdopodobnie będzie jedna na dwa tygodnie – no chyba , że będę miał więcej czasu . Chciałem także podziękować Filozofowi – za propozycję uporządkowania trochę opisu zestawów .

---

ALPHA TEAM

Seria „Alpha Team” pojawiła się na rynku w 2001 roku. Tematyką serii była walka zespołu agentów z złym Ogelem i armią jego nieumarłych. Każda postać miała swoje imię- Dash , Radia , Rex , Cam , Crunch i Chabge . Po „ciemnej stronie mocy stał Ogel (ciekawostka : Ogel czytane wspak daje LEGO ) .

 

Tematyka była bardzo atrakcyjna dla małych chłopców w wieku 7-8 lat – helikoptery , samochody , wyrzutnie rakiet – cały sprzęt służył do ratowania świata .

 

Podczas 4 letniej kariery serii , wypuszczono na rynek dwie podserie – Mission Deep Sea i Arctic W jednej występowały łodzie podwodne i nurkowie w drugiej skutery śnieżne i pojazdy kołowe . Warto wspomnieć , że każda podseria miała charakterystyczny kolor – w pierwszej był to czarny , w drugiej żółty a w trzeciej piaskowo-niebieski (sandblue).

Wypuszczono na rynek 32 zestawy .

Poniżej przedstawiam zestawy tej serii ( po 3 z każdej podserii).:

 

Alpha Team Classic


6776: Ogel Control Center


 

Liczba części: 411

Minifigi: 3

Rok wydania: 2001

Odczucia : Największy zestaw podserii pierwszej . Zawierał Oglela i dwóch nieumarłych . Model podstawowy to baza Ogela i wahadłowiec (?) . Baza była umieszczona na wypukłej płytce i zawierała charakterystyczną czaszkę – jest prawie identyczna z tą z serii Pirates . Samoloto-prom ( nie mam najmniejszego pojęcia jak to nazwać ) jest futurystyczny do kwadratu . Pod względem układu kabiny ,ładowni i silników sugeruje inspirację promem kosmicznym.

 

6775: Alpha Team Bomb Squad


Liczba części: 190

Minifigi: 2

Rok wydania : 2001

Odczucia: Zestaw zawierał wyrzutnie rakiet i statyw do treningu celowania . Wyrzutnia była w pełni bawialna – można było strzelać z wyrzutni w stronę złych żołnierzy Ogela . Bawialność w mojej ocenie była całkiem spora – dzieciakom na pewno podobała się wyrzutnia rakiet i pole do celowania .

6772: Alpha Team CruiserLiczba części: 56

Minifigi: 1

Rok wydania : 2001

Odczucia: Zestaw przedstawia futurystyczny stateczek z silnikami odrzutowymi . Zawiera niecałe 60 części , a model wcale nie jest taki mały. Łódka nie grzeszy pięknem ale dobór części jest bardzo dobry – zawiera dwa czarne silniki , skrzydełka i kilka skosów .

Mission Deep Sea

 

4795: Ogel Underwater Base and AT Sub


Liczba części: 471

Minifigi: 4

Rok wydania : 2002

Odczucia: Kolejna ( i nie ostatnia ) baza złego Ogela . Znowu posiada wielką czaszkę i dwóch nieumarłych ( tylko teraz zamienili czapeczki na hermetyczne hełmy ) . Do zestawu dorzucono mały skuter wodny drużyny Alpha . Plusem bazy jest jej kształt – przybiera postać dysku opartego na 12 filarach . Jedynym minusem (wg mnie) było wykorzystanie foliowych płatów zamiast jakiś innych elementów .

4794: Alpha Team Command Patrol


Liczba części: 188

Minifigi: 2

Rok wydania : 2002

Odczucia: Spora łódź podwodna , z przeszkloną kabiną załogi . Nie wiem czy jest podobna do prawdziwych łodzi tego typu – choć przypuszczam , że na sporej głębokości ciśnienie zgniotło by łódź jak puszkę . Bardzo nie podobają mi się dziury w kabinie głównej i jednoczęściowe łapy łodzi .

Plusem jest przynajmniej realny napęd – z dużą ilością śrub .

 

4800: AT Jet Sub
Liczba części: 21

Minifigi: 1

Rok wydania :2002

Odczucia: Odpowiednik dzisiejszych Impulsów . Zawiera jedynie 21 części które składają się na mały skuterek wodny i jednego nurka uzbrojonego w kuszę wodną . Mały zestaw za odpowiednią cenę .

Arcit

 

4748: Ogel's Mountain Fortress


Liczba części: 431

Minifigi: 5

Rok wydania :2004

Odczucia: Ostatnia już siedziba Ogela i jego dwóch szkieletów , z dużą czaszką – tu projektanci nie wykazali się żadną inwencją po prostu dali wypukłą płytkę i zabudowali czaszką . Ciekawą sprawą jest zwiększenie armii atakujących ( od żadnego członka At , przez 1 w 2 bazie do 2 w 3)

 

4746-1: Mobile Command Center


Liczba części: 420

Minifigi: 5

Rok wydania :2004

Odczucia: Jeden z najbrzydszych modeli AT . Model podstawowy to wielgachna ciężarówka z otwieraną paką , pod którą można było znaleźć mobilne centrum dowodzenia . Składała się ona z kilku wielgachnych klocków . Plusem modelu była też duża bawialność – bardzo ciekawą możliwością było otwarcie paki i zabawa w wysyłanie rozkazów . Fajna była też możliwość wystrzelenia pocisków – ale za to wrażenia estetyczne związane z zamontowaniem działa były , łagodnie mówiąc – marne .

 

 

4742-1: Chill Speeder


Liczba części: 57

Minifigi: 1

Rok wydania :2004

Odczucia: Jedyny zestaw AT który posiadam . Był jednym z najładniejszych modeli serii . Dużym plusem było zastosowanie dużej ilości ( na tak małą liczbę części) w miarę jednolitych kolorystycznie klocków . Jak do każdego zestawu „ Arcticów” dorzucono czerwoną lupę i białą główkę w kuli czarownicy – pod czerwoną lupą główka zmieniała kolor .

To tyle na dzisiaj . Już w przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o serii „ResQ”

sobota, 11 lipca 2009, matthew444442

Polecane wpisy

  • Ogłoszenie

    Chciałbym ogłosić , że będzie (bynajmiej z mojej strony) nowych notek , przez dwa najlbiższe tygodnie . Wyjeżdzam i nie będę miał dostępu do internetu . Matthe

  • Prac ciekawych garstka

    Z powodu wakacji zamiast tradycyjnego rankingu, kilka prac yfoli, które w ostatnim czasie się pojawiły. Na początek ładna dioramka "appiusa95" o ciekawym tytule

  • Kilka słów wyjaśnień...

    Bardzo przepraszam za chwilowy przestój w notkach spowodowany moim wyjazdem . Niestety nie miałem dostępu do internetu , dlatego nie mogłem umieścić nowych note

Komentarze
Gość: Piter, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/07/13 13:12:23
W Classicu nie dałeś helikoptera (sam go mam, rozłożonego na części pierwsze)